Aktualności

Powrót dzieci do szkół

Powrót dzieci do szkół

Powrót do szkoły zbliża się wielkimi krokami. Od 1 września tysiące uczniów z całej Polski wróci do szkół – tą informację zamieściło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Są już najnowsze wytyczne od Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dzieci nie będą musiały nosić maseczek na usta i nos, jednak muszą zachować szczególne zasady higieny. MEN chce, aby lekcje odbywały się w tradycyjnej formie. Niestety nie wiemy jak potoczy się sytuacja epidemiczna w kraju. Zostały przedstawione 3 warianty nauki w szkołach:

Pierwsza opcja ma dotyczyć tradycyjnej formy kształcenia. Zalecane jest przestrzeganie przez uczniów podstawowych zasad higieny, zachowania dystansu między sobą oraz używania jedynie swoich rzeczy osobistych. Personel szkoły ma zapewnić regularną dezynfekcję sal lekcyjnych, umieszczanie środków do dezynfekcji przy wejściach.

Drugi scenariusz to hybrydowa forma kształcenia. Dyrektor szkoły w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju oraz  po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego może zdecydować jaka forma kształcenia będzie najbardziej odpowiednia.

Ostatecznie to powrót do nauki zdalnej.. Dyrektor danej szkoły razem z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym podejmują decyzje o prowadzeniu kształcenia w formie zdalnej (na odległość), czyli tak jak do tej pory uczyło się tysiące uczniów w Polsce. Taką decyzję w szczególności może podjąć Minister Edukacji Narodowej.

Bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników szkół jest priorytetem. W związku z informacją o powrocie do placówek kształcenia zachęcamy do przyłączenia się do naszego programu bezpiecznierazem.pl. Pragniemy zagwarantować Państwu najwyższe standardy higieny oraz bezpieczeństwo uczniom i pracownikom szkół. Udział w programie to gwarancja dostępu do najnowszych zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i WHO.

Program Bezpiecznie Razem organizowany jest zgodnie z zaleceniami:

Państwowa Inspekcja Sanitarna

Wolrl Health Organization

Program Bezpiecznie Razem jest organizowany przez PASADENA FOUND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWO - AKCYJNA, ul. Elektoralna 12 A lok. 94, 00-139 Warszawa, NIP: 5170372861, KRS: 0000592928, REGON: 363272728.